Víkend v kaštieli bude plný prekvapení

Milí priaznivci krásnych slovenských parkov a záhrad, zastavte sa u nás a nadýchajte sa príjemného čerstvého vzduchu. Pod košatými stromami si môžete doplniť energiu a len sa tak dívať na prírodu vôkol našej krupskej pýchy. Užite si chvíle s rodinou v Dolnej Krupej. Tešíme sa na vás.

Víkend v kaštieli bude plný prekvapení

Priestory pred jazerom, Pamätník L. v. Beethovena a ružové záhony budú patriť návštevníkom SNM-Hudobného múzea, ktorí sa zaujímajú o Víkend otvorených parkov a záhrad, už od piatku 25. júna 2021 do nedele 27. júna 2021. Tešiť sa môžete na zaujímavé lektoráty, kde sa dozviete hromadu zaujímavých informácií z histórie kaštieľa, okorenených o všakovaké legendy a typické dedinské klebety. Jednoznačne sa máte načo tešiť.

vikend-otvorenych-parkov-2021-kastiel-dolna-krupa.png

V druhej, rozsiahlejšej časti parku sa po ročnej pauze opäť udejú zázraky. Fantazijný festival pre malých i veľkých Lestival sa po neistých časoch opäť vrátil do Dolnej Krupej. Rozprávkové bytosti, populárni slovenskí speváci a šikovní umelci si pre všetkých zúčastnených pripravili krásny rozprávkový program. Zaspievajte si s Adamom Ďuricom počas sobotného popoludnia alebo si môžete počas nedele zatancovať so Simou Martausovou na jej chytľavé pesničky. Milé deti, tento festival je predovšetkým pre vás, ale vezmite i rodičov, nech sa trochu zabavia a strávia čas v prírode na deke pod stromami.

lestival-2021-program.png

Milí priatelia, sme veľmi radi, že vás opäť môžeme privítať v našom kaštieľskom parku. Nezabúdajte prosím, že park je domovom niekoľkých druhov zvierat a vy ste prišli na návštevu. Chovajte sa prosím tak, aby ste išli príkladom nie len vašim deťom, ale i ľuďom, ktorí na tento fakt občas zabúdajú. Ďakujeme.

Späť na články

1. 12. 2021

Prihláška na medzinárodnú konferenciu

Prvá medzinárodná konferencia s názvom Vplyv šľachtických rodov na formovanie kultúrneho dedičstva, sa v našom krupskom kaštieli uskutoční budúci rok v novembri. My nenechávame nič na náhodu a na každý detail myslíme v predstihu. Máte záujem o aktívnu účasť na pripravovanej konferencii?

15. 11. 2021

Projekt Treasures

Slovenské národné múzeum (SNM – Historické múzeum a SNM – Hudobné múzeum, Kaštieľ Dolná Krupá) a obec Marchegg so Spolkom/Rakúske národopisné múzeum vo Viedni (ÖMV) získali finančné prostriedky z programu Interreg V – A SK – AT na realizáciu projektu Treasures.

6. 10. 2021

9.10.2021 Nordic Walking pre všetkých

Viete, kedy je správny deň na začiatok niečoho nového? Presne v sobotu 9.10.2021. V našom kaštieľskom parku sa bude ,,chodiť s paličkami“. Od 16:30 do 18:00 sa s profesionálnymi lektormi naučíte správnu techniku severskej ozdravno-športovej aktivity.