22.8. 2021 Trnafčan v kaštieli Dolná Krupá

Pozývame vás na druhé PUTOVANIE ZA POKLADMI v nedeľu 22. augusta o 18:00 hod., keď ponuku netradičnej hudobnej kultúry vystrieda tradičný slovenský folklór v podaní hudobno-tanečného súboru TRNAFČAN.

22.8. 2021 Trnafčan v kaštieli Dolná Krupá

V areáli Kaštieľa Dolná Krupá v rámci projektu TREASURES - Poklady strednej Európy. Kultúra, príroda, hudba podporeného z programu Interreg V-A SK-AT pripravilo SNM-Hudobné múzeum pre návštevníkov kultúrne podujatia pod spoločným mottom PUTOVANIE ZA POKLADMI ako reminiscenciu na spoločnú výstavu Pripraviť sa, poklad, štart!

Pozývame vás na druhé PUTOVANIE ZA POKLADMI v nedeľu 22. augusta o 18:00 hod., ktoré teraz odhalíme v tradičnom slovenskom folklóre v podaní hudobno-tanečného súboru TRNAFČAN, ktorý pôsobí pri Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Umeleckou vedúcou súboru je Kristína Polachová, cimbalovú muziku vedie Ondrej Dubovský a organizačným vedúcim je Pavol Skaličan. Súbor sa s úspechmi zúčastňuje domácich i zahraničných folklórnych festivalov a pre nás domácich udržiava kultúrne dedičstvo a tradície Trnavského regiónu.

V čarovnom prostredí historického parku dolnokrupského kaštieľa nás poteší hudbou a ľudovými tancami nielen z okolia Trnavy – uvidíme tance z neďalekých Orešian, ale aj tanečné pásmo z Kerestúra (kedysi názov obce Križovany nad Dudváhom), obveselí nás piesňami z Trnavskej roviny. Započúvame sa aj do piesní z okolia Prešporka v hudobnom pásme Mal som vás rád, kamaráti. Nezostaneme však iba v našom regióne, ale nazrieme až do Tekova, ba ešte ďalej, skočíme si na Zábavu vo Východnej.

Späť na články

1. 12. 2021

Prihláška na medzinárodnú konferenciu

Prvá medzinárodná konferencia s názvom Vplyv šľachtických rodov na formovanie kultúrneho dedičstva, sa v našom krupskom kaštieli uskutoční budúci rok v novembri. My nenechávame nič na náhodu a na každý detail myslíme v predstihu. Máte záujem o aktívnu účasť na pripravovanej konferencii?

15. 11. 2021

Projekt Treasures

Slovenské národné múzeum (SNM – Historické múzeum a SNM – Hudobné múzeum, Kaštieľ Dolná Krupá) a obec Marchegg so Spolkom/Rakúske národopisné múzeum vo Viedni (ÖMV) získali finančné prostriedky z programu Interreg V – A SK – AT na realizáciu projektu Treasures.

6. 10. 2021

9.10.2021 Nordic Walking pre všetkých

Viete, kedy je správny deň na začiatok niečoho nového? Presne v sobotu 9.10.2021. V našom kaštieľskom parku sa bude ,,chodiť s paličkami“. Od 16:30 do 18:00 sa s profesionálnymi lektormi naučíte správnu techniku severskej ozdravno-športovej aktivity.