4.9. - 5.9. 2021 Hodový program

V Dolnej Krupej sa počas prvého septembrového víkendu hoduje. Počasie nám zatiaľ praje a my veríme, že si to nerozmyslí a spoločne tak budeme hodovať a zabávať sa na bohatom programe. Po vynikajúcom obede predsa každému padne vhod krátka prechádzka k nám do kaštieľa.

4.9. - 5.9. 2021 Hodový program

Pri PUTOVANÍ ZA POKLADMI v rámci projektu TREASURES - Poklady strednej Európy. Kultúra, príroda, hudba podporeného z programu Interreg V-A SK-AT pripravilo SNM - Hudobné múzeum v areáli kaštieľa v Dolnej Krupej aj podujatie pre detského diváka. Spolu s Elsou (Andrea Somorovská), Annou (Lucia Molnárová) a Olafom (Marián Labuda ml.) budeme PUTOVAŤ DO ROZPRÁVKY ĽADOVÉ KRÁĽOVSTVO, ktorá nám pripomenie nielen víťazstvo dobra nad zlom, ale aj skutočnosť, že letné prázdniny končia a po jeseni sa prihlási aj zima. Podujatie je súčasťou po každej stránke bohatého víkendu, pretože v Dolnej Krupej sa slávia HODY! A kultúrne menu je mimoriadne pestré, môže hodovať každý, ktorý do Dolnej Krupej zavíta.

V sobotu 4.9. už od 13:00 h. sa spred kaštieľa záujemci vyberú spoznávať historické pamätihodnosti obce. O 14:30 h. nám v kaštieľskom parku zaznie hudba svetoznámeho a s Dolnou Krupou spojeného skladateľa Ludwiga van Beethovena v podaní Moyzesovho kvarteta a zatlieskame aj sólistovi Opery SND barytonistovi Danielovi Čapkovičovi s korepetítorom Brankom Ladičom. Ponuku vážnej hudby vystrieda o 17:00 h. muzikálová rozprávka Ľadové kráľovstvo v podaní slovenských hercov, ktorí svoje hlasy prepožičali hlavným postavám obľúbeného animovaného filmu. Vo večernom programe, ktorý sa o 20:30 h. presunie do Kultúrneho strediska sa predstaví spevák Bystrík so svojou Bandou a od 23:00 h. neopakovateľná piešťanská skupina Slniečko.

Tešiť sa treba aj popoludnie v nedeľu o 14:00 h., keď sa v Kultúrnom stredisku v spoločnom koncerte predstavia Sima Magušinová (Martausová) a český „vľúdny“ pesničkár Pavel Helan.

Srdečne pozývame!

Späť na články

1. 12. 2021

Prihláška na medzinárodnú konferenciu

Prvá medzinárodná konferencia s názvom Vplyv šľachtických rodov na formovanie kultúrneho dedičstva, sa v našom krupskom kaštieli uskutoční budúci rok v novembri. My nenechávame nič na náhodu a na každý detail myslíme v predstihu. Máte záujem o aktívnu účasť na pripravovanej konferencii?

15. 11. 2021

Projekt Treasures

Slovenské národné múzeum (SNM – Historické múzeum a SNM – Hudobné múzeum, Kaštieľ Dolná Krupá) a obec Marchegg so Spolkom/Rakúske národopisné múzeum vo Viedni (ÖMV) získali finančné prostriedky z programu Interreg V – A SK – AT na realizáciu projektu Treasures.

6. 10. 2021

9.10.2021 Nordic Walking pre všetkých

Viete, kedy je správny deň na začiatok niečoho nového? Presne v sobotu 9.10.2021. V našom kaštieľskom parku sa bude ,,chodiť s paličkami“. Od 16:30 do 18:00 sa s profesionálnymi lektormi naučíte správnu techniku severskej ozdravno-športovej aktivity.